Nastavení editoru

První záložka v okně nastavení se týká jazyka programu a písma (fontu) editoru.

Nastavení editoru

Na výběr zde jsou jazykové verze, jejichž soubory s koncovkou .lng se nacházejí v podadresáři Languages umístěném se stejném adresáři jako program Algoritmy. Změna jazyka programu se projeví až po kliknutí na tlačítko Použít nebo OK . Rozdíl mezi těmito dvěma tlačítky je, že Použít aplikuje zde provedené změny na celý program, ale okno s nastavením zůstane otevřené, kdežto po stisku OK se po aplikaci změn rovnou zavře. Tlačítko Zrušit neaplikuje žádnou ze zde provedených změn, které jsou díky tomu zrušeny, a pouze zavře okno s nastavením.

U všech ostatních nastavení (kromě jazyka) na všech záložkách, se každá změna projeví okamžitě v náhledu nastavení, které se nachází ve spodní části okna. Tak si je možné lépe a rychleji nastavit co nejvíce vyhovující prostředí v podstatě na první pokus.

Dále se zde dá tedy nastavit druh písma editoru a jeho velikost. Zaškrtávací políčko Zobrazovat čísla řádků určuje, zda uživatel chce či nechce zobrazovat po levé straně editoru čísla jednotlivých řádků.